opp m

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

Komunikat

XIII edycja Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik Eksperymentuje”  przeniesiona na MAJ 2021

Projekt „Oferta Programu Edukacja dla Doliny Baryczy narzędziem wzmocnienia rozpoznawalności i potencjału Obszaru Doliny Baryczy”

20190524 112936W roku 2019 projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Sułowie na podstawie umowy o przyznaniu pomocy nr 00478-6935-UMO121142/18 zawartej między LGD a Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

W ramach uzyskanego grantu, przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sułowie uczestniczą w cyklu 20 zajęć edukacyjnych prowadzonych przez ośrodki pozaszkolne zlokalizowane na obszarze Doliny Baryczy. Ich oferty edukacyjne w ramach Programu Edukacja dla Doliny Baryczy przedstawione są w serwisie edukacja.barycz.pl.

Przewidywana liczba uczniów biorących udział w projekcie – 600 osób ze wszystkich klas, łącznie z grupami zerówek.

Wyjazdowe zajęcia edukacyjne odbyły się między innymi w Leśnym Kompleksie przy Nadleśnictwie Żmigród i w Domu Drzewa w Wałkowej przy Nadleśnictwie Milicz. Młodzież brała udział w warsztatach piekarniczych, warsztatach Fotosafari w Centrum Edukacyjno-Turystycznym „Naturum” w Rudzie Sułowskiej, w zajęciach pszczelarskich z udziałem animatora „Muzyczne Pszczółki”, a także w zajęciach na ścieżce edukacyjnej „Wieś dawniej i dziś” w Rodzinnym Parku Przygód „Górecznik”
w Antoninie.