Zakończenie działalności EKOS

Informujemy, że w czerwcu 2022 Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS zakończyło działalność

Komunikat

Ekowarsztaty w Dolinie Baryczy 2015

Dnia 29 maja 2015 w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy odbyły się „Ekowarsztaty w Dolinie Baryczy” dla młodzieży ze szkół Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie oraz gimnazjalistów z Sułowa. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie EKOS w Sułowie przy współpracy z Gimnazjum w Sułowie.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne Porajów ? Bogatynia 2015

W dniach 15 – 17 maja 2015 gimnazjaliści z Wrocławia i Sułowa – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS na Politechnice Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na terenie Bogatyni, Porajowa oraz w pasie przygranicznym Czech i Niemiec.

Czytaj więcej...

Naukowy weekend w Dolinie Baryczy 2014

W dniach 31.05. – 1.06.2014 w Gimnazjum w Sułowie odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie EKOS w Sułowie warsztaty edukacyjne „Naukowy weekend w Dolinie Baryczy”. Uczestnikami warsztatów byli słuchacze realizowanego na Politechnice Wrocławskiej projektu edukacyjnego „Młody Chemik Eksperymentuje” z Gimnazjów w Bogatyni, Zgorzelcu, Działoszynie, Porajowie i w Sułowie. Gospodarzami spotkania byli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Sułowie, którzy przygotowali bardzo atrakcyjny program warsztatów. W pierwszym dniu warsztatów zaproszeni goście brali udział w zajęciach edukacyjnych, które obejmowały:

 •     badania fizyko-chemiczne powietrza i wody w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE
 •     fotografowanie prawdziwej, „żywej” przyrody –„Fotosafari” – podczas przejazdu bryczkami w Rudzie Sułowskiej
 •     badanie i obserwację nieba w Miłosławicach
 •     pokaz filmów przyrodniczych „Rytmy Doliny Baryczy”

Drugiego dnia Warsztatów odbył się spływ kajakowy rzeką Młynówką na trasie z Sułowa do Rudy Sułowskiej. Podczas pobytu w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy goście delektowali się regionalnymi przysmakami przygotowanymi w Wigwamie w Miłosławicach oraz w Gimnazjum w Sułowie przygotowanymi przy współpracy z członkami Salezjańskiej Organizacji SALOS. Podsumowanie Warsztatów nastąpiło po uroczystym wspólnym obiedzie w restauracji „Parkowa” w Miliczu. Oprócz tematów naukowych zaprezentowano walory turystyczne regionu Doliny Baryczy oraz przedstawiono obszerny wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku w regionie takich, jak gry, zabawy na świeżym powietrzu, strzelanie z łuku itp. Niniejsze integrujące spotkanie naukowe upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten naukowy weekend dla młodych chemików, przede wszystkim:

    Przedsiębiorstwu Stawy Milickie SA”
    Firmie „Tarczyński SA”
    Salezjańskiej Organizacji SALOS AVANTI Sułów

Warsztaty edukacyjne w Dolinie Baryczy 2014

W dniu 27 września 2014 w Gimnazjum w Sułowie odbyły się organizowane przez Stowarzyszenie EKOS w Sułowie „Warsztaty edukacyjne w Dolinie Baryczy” w plenerach Parku Krajobrazowego m.in. w agrofarmie hodowli konika polskiego w Ostoi k/Milicza dla młodzieży na różnych poziomach kształcenia.

Dla uczestników przewidziano udział w ścieżkach edukacyjnych:

 •     zaprzęgi konne – „FOTOSAFARI”
 •     rowerowa – „Szlakami osobliwości przyrodniczych”
 •     kajakowa – „Flora i Fauna w Dolinie Baryczy”
 •     piesza – „Miłośnicy ornitologii”
 •     regionalna – „Architektura krajobrazu Doliny Baryczy”
 •     fotograficzna – „Fotosnajperzy Doliny Baryczy”
 •     piesza – „Program badawczy GLOBE w Dolinie Baryczy”

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w zajęciach plenerowych przygotowanych i prowadzonych przez doświadczony zespół liderów – uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Sułowie oraz członków Stowarzyszenia EKOS. Oprócz tematów naukowych prezentowano walory turystyczne oraz szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy.

Na zakończenie warsztatów organizatorzy przygotowali poczęstunek – wspólne grillowanie przysmaków kuchni regionalnej.

Projekt „Warsztaty Edukacyjne dla młodzieży w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy” zostały zrealizowane przy współpracy i współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Milicz i Starostwa Powiatowego w Miliczu

Organizatorzy
    

Warsztaty edukacyjne w obiektywie