W związku z sytuacją epidemiologiczną, zaplanowany na dzień 7 i 21 marca 2020 Finał XIII Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik Eksperymentuje” ZOSTAJE ODWOŁANY!

 


opp m

W ramach rozliczenia podatkowego za rok 2019

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

Warsztaty edukacyjne w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka 2014

22 maja 2014 w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka odbyły się warsztaty edukacyjne dla 50 słuchaczy projektu edukacyjnego „Młody Chemik Eksperymentuje”, realizowanego na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wraz z opiekuna-mi, brała udział w wykładach na temat energetyki jądrowej, promie-niowania jonizującego oraz bezpieczeństwa pracy elektrowni jądrowej.

Uczestnicy projektu zwiedzali reaktor badawczy „Maria”. W trakcie zwiedzania zostali wyczerpująco zapoznani z działaniem jedynego w Polsce reaktora jądrowego, prowadzonymi badaniami i produkcją izotopów, które wykorzystywane są m.in. w diagnostyce i leczeniu cho-rych.

Niezapomniane wrażenia na stojących na platformie reaktora atomo-wego uczniów wywarła świadomość, że pracuje on, jak wskazywały czujniki, w stadium „PEŁNA MOC”.

Krystyna Gans