opp m

W ramach rozliczenia podatkowego za rok 2018

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

Warsztaty edukacyjne „Spotkanie z promieniotwórczością” w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k. Otwocka – maj 2018

W dniach 15 – 16 maja 2018 dolnośląscy gimnazjaliści i licealiści – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS w Zakładzie Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z promieniotwórczością” zorganizowanych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne ?Spotkanie z promieniotwórczością? 2016 w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k. Otwocka

swierk 2016 36.jpgW dniach 17 – 18 maja 2016 dolnośląscy gimnazjaliści i licealiści – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS w Zakładzie Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z promieniotwórczością” zorganizowanych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne ?Spotkanie z promieniotwórczością? w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k. Otwocka 2015

W dniach 19 – 20 maja 2015 dolnośląscy gimnazjaliści i licealiści – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS na Politechnice Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z promieniotwórczością” zorganizowanych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka 2014

22 maja 2014 w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k/Otwocka odbyły się warsztaty edukacyjne dla 50 słuchaczy projektu edukacyjnego „Młody Chemik Eksperymentuje”, realizowanego na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wraz z opiekuna-mi, brała udział w wykładach na temat energetyki jądrowej, promie-niowania jonizującego oraz bezpieczeństwa pracy elektrowni jądrowej.

Uczestnicy projektu zwiedzali reaktor badawczy „Maria”. W trakcie zwiedzania zostali wyczerpująco zapoznani z działaniem jedynego w Polsce reaktora jądrowego, prowadzonymi badaniami i produkcją izotopów, które wykorzystywane są m.in. w diagnostyce i leczeniu cho-rych.

Niezapomniane wrażenia na stojących na platformie reaktora atomo-wego uczniów wywarła świadomość, że pracuje on, jak wskazywały czujniki, w stadium „PEŁNA MOC”.

Krystyna Gans