opp m

W ramach rozliczenia podatkowego za rok 2018

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

Warsztaty edukacyjne „Spotkanie z promieniotwórczością” w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku – wrzesień 2019

IMG 6823W dniach 10 – 11 września 2019 dolnośląscy licealiści – uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie EKOS w Zakładzie Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej projektu Młody Chemik Eksperymentuje – wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z promieniotwórczością” zorganizowanych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych
w Świerku k/Otwocka.

Czytaj więcej...

MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE - 32 lata na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej

IMG 50788 czerwca 2019 w Sali Wałbrzyskiej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej odbyło się podsumowanie 32. edycji projektu Młody Chemik Eksperymentuje. W tegorocznej edycji uczestniczyły 24 placówki edukacyjne, w tym 8 liceów oraz 16 gimnazjów i szkół podstawowych. Kurs ukończyło 59 uczestników, w tym 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 14 licealistów. Uczniowie realizowali program „Podstawy Chemii Nieorganicznej i Analitycznej”. Wśród licealistów, jedna z uczennic realizowała program „Zastosowanie spektroskopii elektronowej w badaniach związków kompleksowych”.

Czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu - 25 kwietnia 2019

 zg 01W dniu 25 kwietnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się V Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje. 

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS oraz nauczycielki chemii w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni.

Do Konkursu zgłoszono 28 uczniów z 8 szkół powiatu zgorzeleckiego. Uczniowie pisali test czterokrotnego wyboru i rozwiązywali zadania otwarte.

Czytaj więcej...

XII Regionalny Konkurs Chemiczny - „Młody Chemik Eksperymentuje” 2019 - podsumowanie

tn IMG 1697W dniach 02 i 16 marca 2019r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się Finał XII Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik Eksperymentuje”. Tematem wiodącym Konkursu było „Chemia w przyrodzie - równowagi jonowe w roztworach wodnych”.

Organizatorem Konkursu był Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie EKOS pod patronatem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego okręgu wrocławskiego.

W pierwszym etapie, w którym uczestniczyło 164 uczniów z 41 szkół Dolnego Śląska i Wrocławia rozwiązywano zadania teoretyczne z podstaw chemii nieorganicznej. Do drugiego etapu zakwalifikowano 20 uczestników, którzy wykonywali zadania laboratoryjne.

Czytaj więcej...