opp m

W ramach rozliczenia podatkowego za rok 2017

Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS
Numer KRS 0000130562

XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje

7 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im Mikołaja Kopernika w Miliczu odbył się zapoczątkowany w Gimnazjum w Sułowie XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje.

Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS przy współpracy Sekcji Dydaktyki Chemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miliczu.

Czytaj więcej...

64 Okręgowa Olimpiada Chemiczna w Okręgu Wrocławskim

Rokita PCCW dniach 26.-27. Stycznia 2018 we Wrocławiu odbył się drugi etap 64 Okręgowej Olimpiady Chemicznej. Celem Olimpiady Chemicznej jest stymulowanie aktywności i rozwoju naukowego uzdolnionej młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania zainteresowania chemią wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zawody Olimpiady Chemicznej mają zakres ogólnopolski. Mają one charakter indywidualny. Są poprzedzone etapem wstępnym i prowadzone w trzech etapach. Etap I i II organizują komitety okręgowe natomiast na organizowanym przez Komitet Główny w Warszawie etapie III wytypowanych zostaje 4 uczniów do udziału w Olimpiadzie Międzynarodowej.

W okręgu wrocławskim spośród 40 zakwalifikowanych do etapu II w zawodach udział wzięło 39 uczniów tj. 5 z dwóch szkół województwa opolskiego i 34 uczniów z 10 szkół województwa dolnośląskiego.

W pierwszym dniu zawody rachunkowe odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego a laboratoryjne w sobotę 27 stycznia b.r. w laboratoriach Wydziału Chemicznego PWr.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje - Zgorzelec 2018

W roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się kolejna - już czwarta - edycja konkursu chemicznego "Młody Chemik Esperymentuje" skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu pod patronatem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego
w Zgorzelcu i Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcji Dydaktycznej Wrocławskiego Oddziału PTCh oraz Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”.

Szczegółówe informacje: